Kolay Mobil Sohbet Chat Odaları


Kolaysohbet.com uzun zamandır sohbet alanında en verimli ve kaliteli hizmet sunan, Türkiye'nin farklı illerinden kullancıları bir arada birleştirerek, uzun soluklu dostlukların, ilişkilerin temellerinin atılmasını sağlayan mobil sohbet sitesi, hemen şimdi üyeliksiz katılın.

Instagram yedeklemeInstagram, 1 ay sonra yürürlüğe girecek olan AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ndeki veri taşınabilirliği kuralına uymak için kullanıcı verilerini indirilebilir hale getirdiğini herkese duyurdu.

Tıpkı Facebook gibi Instagram da kullanıcı verilerini indirilebilir hale getirmiş bulunmakta. ‘Verinizi İndirin’ aracına buraya tıklayarak ya da uygulamanın gizlilik ayarları kısmından ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu araç, kullanıcının kendi fotoğraflarını, videolarını, arşivlediği Hikayelerini (2017’nin Aralık ayından sonra paylaşılan), profilini, bilgilerini, yorumlarını, takipçilerini ve takip ettiği kişilerin kullanıcı adını, Direkt Mesajları, aramaları, beğenileri ve ayarları indirebilmesini destekliyor.

Veri indirme aracı, Instagram’ın 25 Mayıs’ta yürürlüğe girecek olan AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ndeki veri taşınabilirliği kuralına uyması açısından gerekliydi. Instagram yedekleme konusunda detaylı bir araştırma yaptığınız zaman, karşınıza çok sayıda farklı alternatif seçeneğin çıkıyor olması, gayet olağandır.

Instagram’ın ardından WhatsApp da Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında kullanıcı verilerini indirilebilir hale getiren bir araç sunacağını duyurdu. Ayrıca, Avrupa’daki WhatsApp kullanabilme yaşı 13’ten 16’ya çıkarılacak. (Avrupa dışında yaş sınırı yine 13 olarak kalacak.)

Instagram’ın rakiplerine saldırmaktan çekinmeyen bir uygulama olduğunu biliyoruz. Mesela 2016’nın Ağustos ayında Snapchat’in Hikaye özelliğini birebir şekilde kopyalamıştı. Daha sonra da başka bir uygulamadaki Boomerang özelliğini alıp kullanmıştı. Eğer Instagram başka uygulamaların özelliklerini ‘benimsemeye’ devam edecekse, insanların hangi uygulamayı kullanacaklarını seçmelerine de izin vermeli. Ancak bütün fotoğraf ve videolarınız tek bir uygulamanın içindeyken böyle bir şey yapmak zorlaşmaktadır. Veri indirme imkanı, fotoğraf paylaşma uygulamaları için daha eşit şartlar oluşturulmasını sağlayabilir. Siz de sorunsuz bir şekilde chat yapmak için mutlaka platformumuzu tercih edebilirsiniz!

Ayrıca bu özellik, üçüncü parti uygulamaların bir Instagram kullanıcısının hesabındaki bütün içeriklere erişim sağlamasını engelleyebilir. Bazı uygulamalar Instagram bilgilerinizle giriş yapmanızı gerektiriyor. Bu da kullanıcının hack’lenmesi veya hesabındaki içeriğin kendi rızası dışında kullanılması gibi riskler doğuruyor.

Facebook, veri indirme aracını 2010 yılında (Facebook kurulduktan 6 yıl sonra) sunmuştu. Dolayısıyla, 8 yıl önce kurulan Instagram’ın bu özelliği çoktan sunması gerekirdi.

Aramalar : instagram yedekleme nasıl olur, instagram yedekleme yapmak istiyorum ,instagram yedekleme resimli anlatım, instagram yedekleme videolu anlatımBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir