Kolay Mobil Sohbet Chat Odaları


Kolaysohbet.com uzun zamandır sohbet alanında en verimli ve kaliteli hizmet sunan, Türkiye'nin farklı illerinden kullancıları bir arada birleştirerek, uzun soluklu dostlukların, ilişkilerin temellerinin atılmasını sağlayan mobil sohbet sitesi, hemen şimdi üyeliksiz katılın.

Sohbet Sitelerinin GelişimiÜlkemizde internet kullanımı 1990’lı yılların ikinci yarısından itibaren başladı. İlk sohbet odalarının kurulması da aynı zamana denk geliyor. Tabi o zamanlar her evde bilgisayar yoktu. İnternet hattı sadece işyerlerinde ve internet kafelerde vardı. Sanal sohbet imkanı veren birçok site vardı ancak bu sitelere erişim yaygın değildi. Ancak işyerinde bilgisayar ve interneti olanlar ile vakit ayırıp internet kafelerine gidebilenler girebiliyordu bu sitelere. Bu da toplumun büyük bir kesiminin bu imkandan uzak kalması anlamına geliyordu. Örneğin bir genç kız internet kafeye gitse, ona ‘internette erkek arkadaş bulmaya çalışıyor’ gözüyle bakılırdı. Bu nedenle internet kafeler erkeklerin gittiği mekanlar olarak bilindi.  Sohbet odaları her zaman yoğun ilgi görmeyi başarmaktadır!

Önce evlerde ADSL bağlantıları arttı. Artık birçok evde bilgisayar ve internet olduğundan, genç yaşlı birçok insan sanal sohbet sitelerine girmeye ve burada vakit geçirmeye başladı. Artık bu ortamlarda daha çok bayan arkadaş bulunuyordu ki, bu durum katılımcı sayısını daha da arttırıyordu.  

Ama sohbet sitelerinin asıl gelişim, çeşitli sürümlerle sanal sohbet sitelerinin cep telefonu veya tablet gibi mobil cihazlara taşınmasıyla başladı. Artık zaman ve mekan sınırı olmaksızın birçok insan kendi mobil cihazlarıyla dilediği gibi bu sohbet sitelerine bağlanabiliyordu. Anne-babadan korkma, çevreden çekinme gibi faktörlerin ortadan kalkmasıyla insanlar gönül rahatlığıyla sanal sohbete girebiliyordu.  

Sohbet sitelerinin gelişimini olumlu yönden etkileyen bir faktör de görüntülü veya sesli sohbet imkanın da sunulması oldu. Sadece yazılı ortamda yapılan sohbetlerde kullanıcılar kendileriyle ilgili yalan-yanlış bilgiler verip karşısındakini kandırabiliyordu. Bu da kullanıcılarda bir güven sorununa neden oluyordu ve kullanıcı sayısının artmasını engelliyordu. Okuma ve yazmayı çok da seven bir toplum olmadığımız için yazışmak biraz zor geliyordu açıkçası. İnsanın konuştuğu kişiyi karşısında görmesi, bir güven sorunu yaşamaması, mobil cihazlardaki küçül klavyelerle yazışmak zorunda kalınmaması, insanların sanal sohbet sitelerini daha çok kullanmasına neden oldu.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir